Yönetim Danışmanlığı

Büyüyen işletmelerde işletme yöneticilerinin en büyük sorunu günlük işlerden kurtulup yönettiği kuruluşa yukarıdan bakamamaktır. Aynı zamanda büyüme nedeniyle kontrolün elden kaçırılması da sıkça karşılaşılan bir sorundur. Büyüyen işler daha büyük organizasyonel yapılar gerektirir. İşletme kültürünün buna uygun hale getirilmesini gerektirir. Şirketimizce, işletmenizin kurumsallaşmasına destek vermek amacıyla, yönetim danışmanlığı hizmeti verilmektedir.

VERGİ PLANLAMASI

Vergi, işletmeler için bir giderdir. Vergi bir giderdir, genellikle ne kadar ödeyeceğinizi bilmezsiniz ve plan yapmadığınız zaman ne kadar vergi ödeyeceğinizden haberdar olmazsınız.
Fakat uygun planlamayla birlikte ne kadar vergi ödeyeceğinizi planlayabilirsiniz. Dahası, doğru planlama yapıldığında yasa dışı bir yola sapmadan vergi giderinizi de tıpkı diğer giderler gibi düşürebilirsiniz.
Şirketimizce faaliyetiniz, gelir ve gider yapınız incelenerek işletmenizin vergi karşısındaki durumu tespit edilmekte ve yararlanabileceğiniz vergisel avantajlar ile en az vergi giderine katlanmanız için alınması gereken tedbirler tespit edilmektedir.
Bu sayede hem mümkün ise vergi giderinizden tasarruf etmeniz sağlanmakta, hem de ödeme zamanlaması yılın başından belli olmaktadır.

TEŞVİK DANIŞMANLIĞI

Özellikle, son yıllarda artan teşviklerden nasıl yararlanacağınızı bilmek ve eğer yatırım amaçlı teşvik almayı bilmek çok önemlidir.
Şirketimiz tarafından sağlanan hizmetler; yatırım teşvik belgesi almak ve kapatmak, içsel işlenen yetkilendirme belgesini almak ve takip etmek, yatırımlarda vergi teşvikleri ve dahası.

ŞİRKET KURULUŞU

Şirket kurma kolay bir faaliyet gibi gözükse de, gerçekte, nasıl bir şirket türüne ihtiyacınız olduğuna dair bir bilgiye sahip misiniz, finansal ve yasal kurallar şirketin ortağıdır ve nasıl bir şirket modeli sizin için doğru?
Gerçek ortakların ortaklarıyla, hükümetle, satıcılarla ve şirket kurulmasındaki bankalarla ilişkiyi belirleyerek, uygun ve doğru “Ana Sözleşme”yi düzenlemek çok önemlidir.
Kurulma aşamasında görüşme yapmak ve bilgilendirme, doğru şirket türünü seçmeyi ve sizin ihtiyacınız olan en uygun ana sözleşmeyi yapmanızı sağlar.

ARTI DEĞER Uluslararası Bağımsız Denetim ve YMM A.Ş.

Artı Değer IFAC (International Federation of Accounts) iştiraki olan Task International üyesidir.